Bahisnow Güncel Giriş Adresi

Tombala Oyna

Özellikle yılbaşı gecelerinin en önemli ve eğlendiren oyunlarından birisi tombala oyna olarak bilinmektedir. Tombala oyunu renkli kartlarıyla ve taşlarıyla çok sevilen arkadaşlar ile aile ile ve akrabalar ile oynanan oldukça eğlenceli bir oyun olarak bilinmektedir. Özellikle yılbaşı gecelerinin neşesi olarak bilinen tombala oyunu birçok kişi ile oynanır ve oldukça sıcak ve samimi bir ortam yaratır.


Logo 1
SİTE PUANI
StarStarStarStarStar
SİTE BONUSU
4500 TL Üyelik Bonusu + 150 Sweet Bonanza Ücretsiz Spin

Tombala oyunu renkli oyun kartlarından ve içerinde rakamların bulunduğu yuvarlak taşlardan oluşmaktadır. Birçok kişi ile oynanabilen tombala oyna oyunu çok sevilerek oynanılan hoş bir oyun olarak bilinmektedir. Tombala oyunu genellikle 5 ila 7 kişi ile oynanırken bu sayı artış ya da azalış göstermektedir.

Tombala Oyunu Kaç Kişi İle Oynanır?

Tombala oyunu özellikle yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez oyunu olarak bilinmektedir. Çok sevilen birçok kişinin evinde bulunan bu tombala oyunu genellikle 5 ila 7 kişi ile oynanırken bu oyuncu sayısı artış ya da azalış göstermektedir. Tombala oyununda bulunan kart sayısı kadar oyuncu ile oynanabilir.

Tombala Oyunu Nasıl Oynanır?

Tombala oyunu birçok kişi ile oynanan oldukça samimi ve eğlenceli bir oyun olarak bilinmektedir. Üzerinde sayıların olduğu birçok renkli kart bulunmaktadır. Oyunculara bu kartlar dağıtılır ve her oyuncunun kendine ait bir kartı bulunur. Bunun yanı sıra bir torba içerisinde bulunan içerisinde sayıların bulunduğu yuvarlak taslar bulunmaktadır. Oyunculardan bir kişi torbayı sallayarak içerisinden taşlar çekmeye başlar ve çıkan sayıları sesli bir şekilde söyler. Kartında sayılar bulunan kişiler ise taşı alır ve sayısının üzerini kapatır. Bütün sayılar önce kapanan oyuncu “tombala” diyerek oyunu kazanır.

Tombala Oyun Kuralları

Tombala oyunun bazı kuralları bulunmaktadır.

Bu kurallar;

  • Tombala oyun sırasında hiç bir oyuncu bir diğer oyuncunun kartını görmemeli
  • Tombala oyna esnasında oyuncular her sıradaki numaraları bitirdikten sonra sırasıyla birinci çinko, ikinci çinko şeklinde çinkolarını tamamlamış olurlar.
  • Bütün taşlarını bitiren oyuncu sesli bir şekilde “tombala” diyerek oyunu kazanır.

Tombala Oyunu Ne Kadar Sürer?

Tombala oyunu süresi oyunu oynayan oyuncu sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle sohbet eşliğinde oynanan tombala oyunu uzun sürmektedir.